Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Bezpieczne ferie zimowe - spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP w Obornikach

W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas wypoczynku zimowego, 18.01.2017 odbyło się spotkanie w świetlicy przy Szkole Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach  z  funkcjonariuszami Komendy Powiatowej PSP w Obornikach mł. asp Bartoszem Fabke, ogn. Marcinem Nowaczykiem i mł. ogn. Damianem Przymusińskim.


Celem spotkania było przypomnienie  zagrożeń na jakie są narażone dzieci podczas ferii zimowych. Prelekcja dla uczniów odbyła się w ramach działań profilaktycznych szkoły. Tematyka spotkania ukierunkowana była przede wszystkim na zachowanie bezpieczeństwa podczas wypoczynku w domu i poza nim. Mundurowi ostrzegali uczniów o zagrożeniach, które  wynikają z niewłaściwych zachowania podczas rekreacji na śniegu, lodzie czy na basenie. Bardzo jasno i czytelnie zostało, to zobrazowane przez strażaków podczas pokazowej scenki. Dzieci mogły zobaczyć, co się dzieje, kiedy załamuje się lód i jak trudno, a nawet niemożliwe jest wydostanie się z przerębli bez pomocy służb ratowniczych. Podczas improwizacji przećwiczono z dziećmi powiadamianie o zdarzeniu na numery alarmowe. Była to bardzo pouczająca lekcja, ponieważ sami dostrzegli, że stając wobec zagrożenia nie zawsze potrafimy opanować stres i nerwy, więc lepiej zapobiegać i nie doprowadzać do takich sytuacji. Podczas ferii spędzamy  czas nie tylko bawiąc się na śniegu, czy na lodowisku, ale również na basenie. Podczas spotkania funkcjonariusze omówili zasady przebywania w akwenach wodnych zamkniętych.

Na zakończenie spotkania podsumowaliśmy konkurs plastyczny zorganizowany w świetlicy pod hasłem „Bezpieczne ferie zimowe”. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody i dyplomy przygotowane przez nauczycieli i funkcjonariuszy Straży Pożarnej. Ponadto dzieci otrzymały ulotki „ NIE dla czadu” do przekazania rodzicom, celem uświadomienia, jak należy postępować, aby nie doszło do tragedii.


Cenne wskazówki i informacje, jakie uzyskali uczestnicy spotkania, niewątpliwie przydadzą się w życiu i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych uczniów.

Realizowane projekty