Z życia biblioteki

1000 pomysłów by czytać i by GŁOSOWAĆ

Szanowni Rodzice, Uczniowie, Sympatycy szkoły! Bardzo prosimy o głosowanie, biblioteka szkolna może wygrać w konkursie Empiku aż 1000 książek:) na zdjęciu instrukcja, poniżej link do głosowania:

1000 pomysłów by czytać

Klasa 4a wraz z wychowawczynią, p.Katarzyną Rzańską wykonały ilustracje do hasła 1000powodów, by czytać. Jest to konkurs zorganizowany przez Empik. Jeśli zgłoszenie szkoły będzie przyjęte, możemy rozpocząć starania o zdobycie nagrody. Jest nią 1000 książek dla biblioteki. Komisja jednogłośnie wybrała ilustrację do wspaniałej i zabawnej książki pt. "Mikołajek". Teraz czekam na akceptację i ruszamy z głosowaniem. Kamilla Ciemny bibliotekarka

Bajkoczytanie z 0A

Jesienne Bajkoczytanie z klasą 0b

1B w bibliotece szkolnej

Nowi czytelnicy, czyli 1b w bibliotece szkolnej

Wizyta klasy 1C w Bibliotece szkolnej

Jesienne odwiedziny klasy 1c w bibliotece szkolnej

3c w bibliotece

Odwiedziny w bibliotece szkolnej klasy 3c

0c w bibliotece

Jesienne bajkoczytanie

Wizyta 1A w bibliotece

Pierwsza wizyty Ia w bibliotece szkolnej

Konkurs - w bibliotece

Drodzy Uczniowie! Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w KONKURSIE POETYCKIM. Zadanie polega na wyborze najciekawszego wiersza, zaproponowanego przez bibliotekę. Wiersze są umieszczone w pobliżu biblioteki na gazetce, karty do głosowania w bibliotece. Każdy uczestnik ma szansę zdobyć upominek, który wylosujemy raz w miesiącu spośród głosujących osób. Zapraszam serdecznie!!!

Świąteczne Bajkowanie na dywanie:)

We wtorek z 0B a w czwartek z Elfikami rozmawiałam o świętach i zwyczajach świątecznych na całym świecie

Z Elfikami o Misiach

Dziś z Elfikami w Bibliotece szkolnej

Projekt czytelniczy - klasa 1A

20 listopada odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Nasza Mała Biblioteka,

0B o jesieni w bibliotece szkolnej

Oddział przedszkolny 0B w bibliotece szkolnej

0a - Bajkowanie .... o dinozaurach

Dziś z klasą 0A rozmawialiśmy o dinozaurach.

Akcja - Noc w Bibliotece 2018

Po raz pierwszy nasza Biblioteka szkolna weźmie udział w ogólnopolskiej akcji: Noc w Bibliotece 2018! Wraz z klasą IVA i wychowawcą Panią Dorotą Szymaś przeniesiemy się w świat klasyki literatury polskiej. Hasło tegorocznej akcji: Rzeczpospoczyta!

Dziś 1 marca - Dzień Przytualnia Bibliotekarzy!!

Dziś jest ten jedyny dzień w roku:) Dzień Przytulania Bibliotekarza!!

Wyzwanie czytelnicze na rok 2018

Zapraszam do biblioteki szkolnej!

Z Elfikami o Babci i Dziadku

Dziś w bibliotece szkolnej rozmawialiśmy o Babci i Dziadku i zbliżającym się Dniu Babci i Dziadka

Bajkowanie w bibliotece szkolnej - Czy zima jest zła?

W dniu dzisiejszym klasa 1c i oddział przedszkolny 0a gościły w bibliotece szkolnej.

Z Elfikami o świętach Bożego Narodzenia

Bajoczytanie w Bibliotece szkolnej: Święta Bożego Narodzenia

Pasowanie na czytelnika - klasa IC - czyli kolejny dzień z życia biblioteki szkolnej!

Dziś w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie ostatnich pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej, uczniowie klasy 1C właśnie dziś stali się oficjalnie czytelnikami biblioteki. Po zapoznaniu z Regulaminem i małym sprawdzianie wiedzy z jego znajomości - przy użyciu zakładki do książki - odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki SP3

Lekcja biblioteczna - klasa IVc

W dniu 31 października klasa IVC z Panią Kamilą Walkowiak zawitała od rana do biblioteki szkolnej na lekcję biblioteczną - jej temat to: Jak znaleźć książkę w bibliotece, czyli co to jest katalog biblioteczny i jak wygląda karta katalogowa.

Z życia biblioteki

Z życia biblioteki szkolnej, a właściwe jednego dnia 0A - bajkowanie "Zwierzęta domowe", 1B i 1A - pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej .

Z Elfikami o Mamusiach

Dzisiaj w przeddzień święta Mamy o naszych wspaniałych Mamusiach rozmawiałam z Elfikami!

Nowości majowe w bibliotece szkolnej

Dziś zapraszam po nowości dla młodszych czytelników... także książki do samodzielnej nauki czytania!

Skąd się bierze woda?

Dnia 18 maja z Oa rozmawialiśmy o wodzie, o tym skąd się bierze woda i o tym, że trzeba dbać o wodę! Dlaczego? Dlatego, że są na świecie miejsca, gdzie wody nie ma...

Spotkanie autorskie w Bibliotece Publicznej- Arkady Paweł Fiedler

Dnia 16 maja mieliśmy niesamowitą okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z p. Arkadym Pawłem Fiedlerem - pisarzem i podróżnikiem.

8-12 Maja w Bibliotece szkolnej!

W dniach 8-12 maja obchodzimy "Tydzień Bibliotek" a w dniu 8 maja swoje święto mieli wszyscy bibliotekarze! W tym tygodniu w bibliotece szkolnej dużo się dzieje: przez cały tydzień możecie przynosić do biblioteki książki, które już przeczytaliście, nie są potrzebne w domu, są w dobrym stanie technicznym, dziękuję za książki już przekazane do biblioteki szkolnej i proszę o wsparcie dla naszej biblioteki. We wtorek wszyscy wypożyczający czytelnicy otrzymali prezent piękne zakładki z sówką!

Tworzymy komiksy w bibliotece

We wtorek 25 kwietnia klasa 1a po lekcji dotyczącej komiksów przeprowadzonej w klasie przez wychowawcę p. Iwonę Michaluk przybyła do biblioteki szkolnej, aby porozmawiać o komiksach.

Nowości w bibliotece szkolnej

W naszej bibliotece szkolnej pojawiły się nowości, po które serdecznie zapraszam!!

Bajkoczytanie - Elfiki o Adamie Mickiewiczu

Dziś w bibliotece szkolnej podczas kolejnego spotkania z cyklu Bajkoczytanie, rozmwialiśmy z Elfikami o naszym Patronie Adamie Mickiewiczu.

Bajkoczytanie: Wiosna w bibliotece 0B

Dzisiejsze bajkoczytanie w bibliotece szkolnej.

Bajkoczytanie: Wiosna w bibliotece

Dziś w bibliotece była: Wiosna!

Nowości w bibliotece szkolnej

Zapraszam do biblioteki szkolnej!