Noc w bibliotece szkolnej SP3

Wieczór polskiej literatury  w bibliotece szkolnej

Wieczór w bibliotece rozpoczął się wspólnym relaksem pod naszą szkolną lipą... czytanie i rozmowy o wierszach Tuwima. Pięknie czytali dla nas nasi wspaniali goście: Pan Burmistrz - Tomasz Szrama oraz Pani kierownik Biblioteki Pedagogicznej - Beata Łukasiewcz - Lorent. Oprócz gości czytali także: Pani Dyrektor Lidia Polcyn oraz Uczniowie - uczestnicy wieczoru. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej: a zostali nimi Pan Burmistrz oraz Pani Kierownik Biblioteki Pedagogicznej. Jednym z pyszniejszych punktów programu była wykonana wspólnie (mniam) sałatka owocowa. O wartościach czytała nam Pani Dorota Szymaś - na co dzień trenerka pływaków, później bawiliśmy się w kalambury i rysowaliśmy naszą szkołę za 100 lat! Następnie graliśmy w gry historyczne, podarowane naszej bibliotece szkolnej przez IPN.  Na koniec wspólnie relaksowaliśmy się przy filmie pt: Tarapaty oraz pysznej pizzy ufundowanej przez Pana Burmistrza - Patrona naszej akcji.Wieczór uważamy za bardzo udany, Panu Burmistrzowi: Tomaszowi Szramie, Panie kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach bardzo dziękujemy za wspólne czytanie... i wspaniałą atmosferę.

W programie Nocy Bibliotek w naszej szkole:

17.00 Powitanie uczestników na dziedzińcu Szkoły

17.15 „Relaks z książką” czyta: kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach – Beata Łukasiewicz – Lorent oraz Pani Dyrektor SP3 – Lidia Polcyn

17.30 „Poczytaj nam Gościu” - Pan Burmistrz Tomasz Szrama w odwiedzinach w naszej bibliotece szkolnej,

17.50 „Zdrowa przekąska” wspólne przygotowanie sałatki w Sali 206

18.10 „Jak wyobrażasz sobie naszą szkołę za 100 lat! – rysowanie w grupach

18.30 „Czy w życiu potrzebne nam wartości”, o wartościach czyta Pani Dorota Szymaś. Teatrzyk Kamishibai – „Trzeba będzie”

18.45”Pokaż mi co chcesz powiedzieć”, czyli Wartościowe Kalambury

19.15 „Flirt z Rzeczpospolitą”, poznajemy zasady XX wiecznej gry towarzyskiej, wieczór gier historycznych IPN,

19.40 „ Patriotyzm jutra” – wymyśl patriotyczny komiks.

20.00 – „ Pospolite ruszenie”, czyli rozruch pod kierunkiem trenerki Pani Doroty Szymaś

20.30  Interaktywne quizy kahoot!„ Pizza i kino”, projekcja filmu.