Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Mega Misja w świetlicy - akcja komunikacja czyli na ratunek Psotnikowi.

Witamy ponownieKolejna środa 27.10.16 i nowe zadania pod hasłem:

AKCJA -  KOMUNIKACJA  CZYLI NA RATUNEK PSOTNIKOWI.

Jednak za nim spotkaliśmy się z Julką i Kubą była u nas PRZYPOMINAJKA – czyli  dzieci rozwiązały test z pytaniami dotyczącymi poprzedniego zadania. Wszystkim poszło rewelacyjnie, doskonale zapamiętały co możemy, a czego nie możemy mówić obcym. Po PRZYPOMINAJCE przyszedł czas na spotkanie z naszymi przyjaciółmi z Mega Misji. Oczywiście był z nami PSOTNIK  i wszystko obserwował. Na samym początku dzieci  dowiedziały się dokładnie czym jest e-mail, sms, rozmowa telefoniczna i rozmowa werbalna – tak naprawdę to wszystko dzieci  wiedziały, ale trzeba było dobrać słowa tak, żeby powstały  prawidłowe pojęcia. Co to jest sms, e – mail , rozmowa - to  wszystko wiemy, ale czasem zapominamy jak do kogo prawidłowo się odzywać i jakiego języka używać.  I to był kolejny problem do rozwiązania i tak też się stało, nauczyliśmy się pisać smsa, emaila  do kolegi, nauczyciela, rodzica. Na podsumowanie tego ćwiczenia dzieci napisały emalia do Pani Asi, która pracuje w świetlicy. Było super. Na koniec podzieliliśmy się na grupy i rozwiązaliśmy test o zasadach komunikacji.

Realizowane projekty