Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

" Pasowanie na Pływaka" w klasie Ia

Dnia 05 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się miła uroczystość „Pasowanie na Pływaka” uczniów  klasy Ia z udziałem Dyrekcji, trenerów, rodziców i  starszych  kolegów z VIa. Uroczystość poprzedziło podsumowanie wyników i wręczenie medali za wkład pracy, wysiłek w zdobywaniu nowych umiejętności pływackich oraz osiągnięcia w Mistrzostwach Szkoły w Pływaniu, w których najmłodsi uczniowie debiutowali osiągając bardzo dobre czasy i zajmując wysokie miejsca. Pani Dyrektor Lidia Polcyn pogratulowała wszystkim zawodnikom doskonałego debiutu pływackiego, życzyła małym pływakom, by nie zrażali się wymaganiami sportu pływackiego, by zawsze towarzyszyło im uczucie radości i zadowolenia z osiąganych wyników, a także wyraziła  nadzieję, że ten pierwszy medal będzie dla wielu młodych zawodników początkiem wspaniałej kolekcji. Dzieci klasy I a wraz z wychowawczynią panią Iwoną Michaluk  przygotowały krótki program artystyczny o tematyce sportowo-pływackiej. Po części artystycznej rozpoczęła się główna część uroczystości, podczas której uczniowie  złożyli uroczystą przysięgę i zostali pasowani przez trenerów, tym samym oficjalnie  uzyskali tytuł pływaka. Następnie trenerzy wręczyli małym  pływakom koszulki i medale upamiętniające moment wstąpienia przez nich w szeregi zawodników i reprezentantów szkoły. W tym ważnym dniu uczniowie klasy VI a, jako najstarsi koledzy-pływacy przyjęli nowo mianowanych do swojego grona. Wszystkiemu przypatrywali się dumni rodzice, którzy już dziś mogą być pewni, że ich pociechy będą godnie reprezentować naszą   szkołę.  


Realizowane projekty