Dyrektor: Lidia Polcyn Zastępca dyrektora: Beata Molińska
Telefon: 61 29 60 805 Email: sp3oborniki@wp.pl
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach
Menu 1 Menu 2

Wycieczka do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski

18 maja br. uczniowie klas III uczestniczyli w wycieczce do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski. Była to okazja do poznania historii objawień maryjnych, historii miejsca, zwyczajów i tradycji chrześcijańskich. Wiele cennych wiadomości i miejsc poznaliśmy od pani przewodnik, która zabrała nas także do apartamentów papieskich JP II. Wielką atrakcją okazał się taras widokowy, z którego zobaczyliśmy rozległą i bardzo malowniczą okolicę. Najważniejsze chwile przeżyliśmy w bazylice licheńskiej uczestnicząc we Mszy św. i dziękując wraz z wieloma innymi polskimi dziećmi za spotkanie z Panem Jezusem w Komunii Świętej. Naszymi opiekunkami były: p. Katarzyna Rzańska, p. Marta Dykcik, p.Magdalena Stróżyk, p. Renata Patelska- Wróbel.

 

Realizowane projekty