Tetramy stwora z korbola

Podczas ostatnich zajęć gwarowych stetraliśmy stwora z korbola. Wcześniej jednak uczniowie musieli rozwiązać zagadki ukryte pod kodami QR i przetłumaczyć poniższy tekst. Czy Wam również uda się rozwiązać interaktywne zagadki? Co kryje się pod puzzlami? Powodzenia!

Stetraj stwora z korbola

SŁUCHEJCIE WIARUCHNA!

Godomy teroz wszyndzie o zdrowym jedzyniu - o jabzach, glupkach, redyskach i pyrach.

Wymarejcie troche bejmów i idźcie do składu lajsnąć se korbola abo zagodejcie i weźcie od sumsiodki z działki.I do roboty stetrejcie cudoka. Do łapy weźcie knypa, ale sie nie uhajtnijcie w paluchy, siednijcie se na ryczce - ino nie takiej rozlyranej i go tak obgnybejcie, żeby zrobić stwora.

Wytnijcie mu ślypia, kalafe, kluke i może nawet kielochy. Można go oblyc w jakieś lumpy - katane, jaczke, jakies pory i laczki, dorobić giry. Może wyglundać jak rojber, abo kielczący się gzub.

Nie uślumprejcie się przy ty robocie! Stwór mo być fifny, a każdy kto go eknie bedzie mioł fefry i bedzie chcioł jak nejpryndzy zgolić. Jak sie kapnie, że to kawoł to bydzie poruta.

SŁOWNIK

bejmy – pieniądze